ספר: פשוט אני- לא נגררים
אורלי כץ

ספר: פשוט אני- לא נגררים

אורלי כץ

(הספר לגילאי 9-12)

בלי זיופים, בלי הצגות...

 • כולם קופצים מגג המקלט- אתם מתים מפחד ולא רוצים, כולם צוחקים עליכם שאתם פחדנים... מה תעשו: כן תקפצו/ לא תקפצו?
 • עשיתם פאדיחה נוראית, זרקתם בטעות בקבוק מים שנפל דרך החלון הישר על הראש של המנהלת... מה תעשו: תודו שזה אתם/ לא תודו?

הספר "פשוט אני- לא נגררים", הכולל גם דיסק, פונה לילדים בגילאי 9-12 ומקנה להם כלים התמודדות עם לחץ חברתי, אלימות בבית הספר והעלאת הביטחון העצמי- באמצעות סיפורים, תרגילים, שאלונים וכיף.

הספר מכיל סיפורי התבגרות אמיתיים בשילוב סיפורים של כל מנחי ערוץ הילדים!

באמצעות שישה עקרונות ישימים ומרתקים מגלים הקוראים את סודות מודל "פשוט אני" המלמד אותם איך להיות "פשוט אני" ו...שגם המנחים האהובים עליהם היו פעם ילדים... שגם הם עמדו בפני בעיות של:

לחץ חברתי, מקובלות, רכילויות, סודות, הלשנה, אהבה נכזבת, אלימות בבית הספר, חרם, רגשי נחיתות ועוד ועוד...


אורלי עם עודד פז, כוכב ערוץ הילדים והפיג'מות


הספר "פשוט אני- לא נגררים" נבחר להיות הספר הרשמי של פרויקט "אל תיגרר" בשיתוף ערוץ הילדים, המשרד לביטחון פנים והקרן לידידות. ועדי הורים ומנהלים רבים רכשו את הספר כפרסי הצטיינות, כמתנות סוף שנה, כחומרים לשעות מחנך, כמתנות בר/בת מצווה ועוד ועוד...

הספר ותכנית הלימודים הנלווית אליו מומלצים ע"י המזכירות הפדגוגית במשרד החינוך!

הורים יקרים, למרות שהספר והדיסק מיועדים לילדים שלכם, אני ממליצה שגם אתם תקראו ותצפו, ואח"כ לאחר שכל צד יסיים את הקריאה, תוכלו ביחד לנהל דיון ולעשות את התרגילים והשאלונים על הנושאים השונים.


בין הנושאים המופיעים בספר ובדיסק:

חוזקות מול חולשות, מוטיבציה ומציאת הדברים שבהם אני טוב, מהן האהבות שלי, התמודדות עם לחץ חברתי, התמודדות עם אלימות נוער ואלימות ילדים, חרם, תופעת הפייסבוק והרשתות החברתיות, הלשנה מול דיווח, שפת הגוף, אופנה, חברות אמת, הקשבה ותקשורת בעידן אינטרנטי, כריזמה, אופטימיות מול פסימיות ועוד...

בונוסים בספר:

 • "פשוט אני- כותב על עצמי": יומן אישי בסוף הספר, לתיעוד וכתיבה
 • 9 סיפורים של כל מנחי ערוץ הילדים: כשאנחנו היינו ילדים...
 • 10 שאלוני בחן את עצמך
 • 29 כללים איך להיות: "פשוט אני"
 • התחייבות אחת!
 • הפתעה! ניתן לקבל חתימה אישית מהמחברת. מלאו את שם הילד או הילדה. ציינו אם מדובר בבן או בת, ותקבלו חתימה אישית!

בונוסים בדיסק:

 • שרית חדד- שרה את שיר הפתיחה של פרויקט "אל תיגרר"!
 • טל מוסרי, קובי מחט, דון לני גבאי, רוני דואני, עודד פז, דנה פרידר- משתפים:
 • מה זה עבורם להיות: "פשוט אני"
 • 8 שאלוני בחן את עצמך נוספים להדפסה אישית
 • 2 סיפורי הפתעה נוספים

מחיר הספר+הדיסק : 89 ש"ח מחיר מיוחד באתר : 77 ש"ח (המחיר כולל כבר דמי משלוח + חתימה אישית של המחברת!).


כן, אני רוצה את הספר והדיסק "פשוט אני- לא נגררים"

 

ובנימה אישית:

הכל התחיל ב1 בספטמבר, תאריך כה סימבולי של התחלה חדשה...
הילדים שלי הלכו לגן ולבית הספר, לאחר החופש הגדול, אני ליוויתי אותם, ואח"כ נסעתי ברכבת בדרכי לפגישות בתל אביב. שם, כמו בכל נסיעה ברכבת, התיישבתי בנוח בכסא, ופתחתי לתומי את העיתון. ידעתי שמצפה לי נסיעה ארוכה, והתחלתי בקריאה יסודית...

ואז זה הגיע... לפתע, ללא כל התראה מוקדמת, קפצה לעיני מודעה קטנה. מודעה שספק אם הייתי שמה לב אליה, בקריאה רגילה ומרופרפת בעיתון. אך הפעם היה לי זמן.

וזה היה תוכן המודעה:
"המשרד לביטחון הפנים וערוץ הילדים בשיתוף עם הקרן לידידות משיקים מסע פרסום חברתי מקיף תחת הכותרת "אל תיגרר", מטרתו - מניעת התנהגות אלימה בקרב ילדים ובני נוער וחינוך למניעת התנהגות אנטי חברתית שלילית בסיטואציות של לחץ חברתי. את שיר הנושא של הקמפיין - "אל תיגרר" מבצעת הזמרת שרית חדד..."

תוך כדי קריאה, הרגשתי את התחושה המוכרת, של "משהו טוב קורה באויר..." גופי אותת לי שהמודעה הזו, נושאת בחובה הרבה מעבר למה שכתוב.

קראתי שוב ושוב את המודעה, ואז ידעתי, פשוט ידעתי שעלי ליצור קשר עם ערוץ הילדים (אין לי מושג איך...) ולהציע את הספר שלי "פשוט אני", כספר הרשמי של הפרוייקט. עדכנתי את המו"ל שלי- ישראל מזרחי, מהוצאת אגם בנושא, והוא הרים את הכפפה, וביחד יצאנו לחיפוש אנשי הקשר המתאימים בערוץ הילדים.

הרגשתי שאני מרכיבה מעין פאזל, ולאט לאט התמונה מתבהרת יותר ויותר. הילי חורב- קסוטו, מנכ"לית הערוץ נפגשה עמנו, ו... תאמינו או לא, היא נדלקה על הרעיון.

וכך נבנה הקונספט, והחלטנו לצאת בספר חדש בסדרה שיקרא: "פשוט אני- לא נגררים" המכיל גם דיסק, ויפנה לילדים צעירים יותר, בגילאי היסודי.

מנחי הערוץ: טל מוסרי, קובי מחט, דון לני גבאי, רוני דואני, עודד פז ודנה פרידר, נפגשו עמי ושיתפו אותי בסיפורי התבגרות אמיתיים שלהם. מלכי כיתה, אהבות, לחץ חברתי, שינויי גוף, אומץ, התבכיינות ועוד ועוד... ואני כתבתי וכתבתי, והוספתי מלא האמתחת גם סיפורי התבגרות אמיתיים שלי.

וכך נולדו הספר והדיסק: "פשוט אני- לא נגררים", שהם כמו עוד ילד שלי...

מקווה שאתם תיהנו לקרוא ולצפות, כמו שאני נהניתי לכתוב...
מאחלת לכם רק טוב,
אורלי

 

מה אומרים הורים וילדים על הספר "פשוט אני- לא נגררים":

שלום אורלי, אני מאד נהניתי מהספר "פשוט אני". בבית ספרי אני כותבת את הכתבתות במערכת העיתון ביחד עם עוד כמה ילדים. במדור ההמלצות/פנאי כתבתי המלצה על הספר "פשוט אני". הנה ההמלצה שכתבתי: "פשוט אני" הספר שיראה לכם את כל הטוב שבחיים. הוא יראה לכם איך להגיד "לא" לחברים, בלי להרגיש רגשות אשם. הוא יראה לכם איך לעמוד בלחץ חברתי ואיך לעמוד על שלכם. הספר הזה שינה לי את החיים! הוא הראה לי את הטוב שבחיים. אם תקראו תוכלו לעמוד בלחץ חברתי ולהגיד לא!"

ליאור ירושלמי

הי אורלי, ברכות על הספר החדש! קניתי אותו כמובן והתחלתי לעבור עם ילדי. כבר בפרק הראשון, הסיפור על שהותך באמריקה בתור ילדה, ועל תחרות השחיה, היה רלוונטי מאד. בדיוק בזמן בו קראתי אותו להם, היה לבנים שלי יום ספורט בית ספרי... בזמן שקראתי להם, הרגשתי את האנדרנלין שזיהיתי בכיתה, כשהייתי מדברת על דברים שנוגעים לי ללב. הסיפורים שכתובים כל כך אותנטיים, וכל כך מתאימים לאלפי סיפורים שכל ילד וילד חווה כמעט בכל יום!

איריס שני

אם את מרגישה עליה במכירות... דעי זאת אני... הזמנתי 68 ספרי "פשוט אני" לשכבה של הבת שלי. נשמור למתנת סוף שנה!

עדי דורפמן

אורלי היקרה, שמי בתאל, אני בת 12. היום הסתובבתי עם אימי בקניון, ונכנסתי לסטימצקי וראיתי את הספר שלך: "פשוט אני- לא נגררים", וממבט ראשון שלפתי אותו והתחלתי לקרוא אותו באמצע החנות. אמא שלי קראה לי וראתה אותי עם הספר ביד. ישר היא קנתה לי אותו. אני לא אוהבת ספרים, ואני לא אוהבת לקרוא, אבל התחלתי לקרוא אותו היום, ואני כבר בעמוד 40! ראיתי את הדיסק ומאד התרגשתי. הבנתי שאת יכולה לעזור לי. את והספר... אהבתי מאד את הכתיבה שלך. כשאני אסיים את הספר, אשמח אם תמליצי עלי על ספר נוסף שלך, ואשמח אם תחזרי אלי בהקדם.

בתאל
 

צרו איתנו קשר

נשמח לשמוע מכם

קבלו במתנה דו"ח ביטחון עצמי ישירות לתיבת המייל שלכם

(לפנייה בנושאי תמיכה טכנית לקורסים פעילים יש לפנות רק דרך הקו החם של הקורס ולא באמצעות טופס פנייה זה)

דרכים נוספות ליצירת קשר:

משרד: 072-2280665

שירות לקוחות והרשמה: office@simplyme.co.il

תמיכה טכנית: support@simplyme.co.il

נושאים פדגוגיים: info@simplyme.co.il